Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pod střechou, občanské sdružení, členem MAS Náš region

21. 12. 2009

V pondělí 21. prosince 2009 jsme se společně s Agro Otročín, a. s., na valné hromadě MAS - místní akční skupiny Náš region v Brti stali novými řádnými členy tohoto zájmového sdružení. Zástupce našeho sdružení byl pak zvolen do výběrové komise MAS Náš region.

MAS Náš region je kompaktním územním celkem na jihu Karlovarského kraje a patří do něho i 3 obce Plzeňského kraje. Z hlediska přírodních podmínek leží mikroregion v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les a nachází se po částech ze severní strany na Toužimské plošině, Tepelské a Bezdružické vrchovině.Nadmořská výška je 550 - 700 m.n.m.
Z 15 sídelních útvarů jsou dvě města, 4 obce s počtem nad 500 obyvatel a 9 obcí s počtem obyvatel pod 500obyvatel. Pro mikroregion je charakteristická nízká hustota zalidnění, vyplývající především z historických událostí. Výsledně se to projevuje v nízké vybavenosti území, např.veřejná hromadná doprava, a v malém trhu práce v mikroregionu a úrovni poptávky.
Členské obce se nacházejí v blízkosti významné komunikační osy Karlovy Vary - Plzeň a Karlovy Vary - Praha, dále pak kolem méně významných spojnic Bečov nad Teplou - Mariánské Lázně a Sokolov - Krsy.

Strategické cíle
Strategie rozvoje mikroregionu obsahuje 3 základní skupiny:
- oblast ekonomické a technické infrastruktury
- oblast lidského potenciálu
- potenciál životního prostředí

Plán rozvoje
- je součástí Strategie rozvoje mikroregionu NÁŠ REGION

Webová prezentace MAS Náš region je na adrese http://www.krajzivychvod.cz