Jdi na obsah Jdi na menu
 


V sobotu 21. srpna 2010 proběhla DAVIDOVA NOC, akce která připomněla osobnost významného rodáka našeho regionu, astronoma Aloise Martina Davida (* 8. prosince 1757, + 22.února 1836).
V rámci Davidovy noci proběhlo slavnostní otevření naučné Davidovy stezky, která spojuje místa spojená s životem a činností A. M. Davida na Tepelsku a Toužimsku - tepelský klášter, kde David působil jako jeden z premonstrátů a kde jej dodnes připomíná jeho pozůstalost a v budoucnu snad i část muzejní expozice, klášterní hřbitov, kde je pochován, rodné Dřevohryzy a také pozůstatky astronomické observatoře na Branišovském vrchu.
Program akce pokračoval přednáškami a prezentacemi v Nežichově, které stylově zpestřilo vystoupení karlovarského souboru lesních rohů Corni, po večeři pak  následoval astronomický program spojený s nočním pozorováním oblohy dalekohledem, pro zájemce byl připraven i nocleh.
Akci organizovaly toužimská občanská sdružení Cesta z města a Pod střechou, akce se zúčastnil také zástupce České astronomické společnosti, doc. RNDr. Alena Šolcová, Ph.D., předsedkyně její historické sekce.


Plakát akce ke stažení zde.

Kontakt.
paní Kamila Prchalová,
e-mail: kamila.prchalova@nezichov.cz
mobil: 602 414 884

 

Náhledy fotografií ze složky Davidova noc